01.03.2018 18:53
 Версія для друку

Водогосподарська обстановка на водних об’єктах станом 1 березня 2018 року

news-image
 
 
Гідрометеорологічна обстановка на річках України станом на 1 березня, дає підстави очікувати весною 2018 року формування на річках вищого за попередні роки весняного водопілля.
Станом на 28 лютого суцільний льодостав та льодостав з ополонками спостерігається на більшості річок країни та на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам'янському, Дніпровському і Каховському водосховищах з товщиною криги до 26 см, на Печенізькому і Червонооскільському водосховищах - 32-33 см, у гірських течіях річок карпатського регіону до 19 см.
Висота снігу на льоду становить 5-35 см. На річках Правобережжя, карпатського регіону та Каховському водосховищі ділянки льодоставу чергуються з ділянками заберегів, шуги і чистої води.
Залишається перевищення відміток заплав Верхнього Дніпра (Чернігівська обл.), річок Стохід, Стир (Волинська, Рівненська обл.), Норин (Житомирська обл.), Стугна (Київська обл.), Снов (Чернігівська обл.), Солона, Мокра Сура (Дніпропетровська обл.), Лопань (Харківська обл.), Мокра Волноваха (Донецька обл.).
У зв’язку з випадінням снігу можливе збільшення водності на Дніпрі, Десні,  Дністрі, Сіверському Дінці.
Водосховища комплексного призначення та водогосподарські системи країни підготовлені для акумуляції повеневих та паводкових вод.
 
За прогнозом Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у березні очікується 1350-1550 куб.м/с, що вище норми на 48 %. Обсяги весняного припливу до водосховищ Дніпровського каскаду оцінюються близькими та дещо нижчими за норму.
Детальніше:
Дніпровські водосховища працюють згідно із встановленими режимами. Їх сумарний вільний об’єм становить 6,6 куб. км. Приплив до Київського водосховища становить 1250,0 куб.м/с. Скид з Каховського водосховища – 1990 куб.м/с.
На українській ділянці Дунаю продовжується випадіння опадів у вигляді снігу. Крім того у басейні р.Дунай на території Австрії та Румунії також спостерігаються опади. Сніготанення в гірській частині Альп підвищить водність Дунаю. Саме тому можливе формування максимальних витрат вище середньорічних значень (прогноз обсягів весняного водопілля буде надано Дунайською гідрометобсерваторією після 10 березня).
Дністровське водосховище працює згідно із встановленими режимами. Рівень води становить 118,90 м БС (НПР - 121,0 м БС), приплив – 107,0 куб.м/с, скид – 152 куб.м/с. Вільний об’єм водосховища - 288 млн.куб.м (9,6% від повного об’єму). Запаси води у сніговому покриві станом на 28.02.2018 складають 136 % від норми.
Водосховища у басейні Південного Бугу працюють згідно із встановленими режимами. Приплив до Олександрівського водосховища становить 37,0 куб.м/с, що нижче норми, скид у нижній б’єф - 37,0 куб.м/с.
Сніговий покрив спостерігається у нижній частині басейну (Миколаївська, Кіровоградська  області), у верхній частині запаси води у снігу нижче норми.
Прогноз максимальних рівнів водопілля у басейні Південного Бугу нижчий за норму.
Водосховища у басейні Сіверського Дінця працюють згідно із встановленими режимами. Наповнення основних водосховищ: Червонооскільського та Печенізького становить відповідно 94% та 84%. Запаси води у сніговому покриві станом на 28.02.2018 складають 82 % від норми.
 
У першій половині березня будуть проведені засідання міжвідомчих комісій для узгодження режимів роботи водосховищ комплексного призначення на весняний період 2018 року.