22.03.2017 15:41
 Версія для друку

Відбулося нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2016

news-image
20 березня 2017 року в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського відбулась Церемонія нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2016 та прес-конференція «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні».
У заході взяли участь представники Держводагентства, Сіверсько-Донецького БУВР; громадської організації Молодіжний екологічний центр ім. В.І. Вернадського; Центру Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», представники учнівської та студентської молоді, спортивні діячі та інші.
Під час прес-конференції обговорювалися питання стосовно впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами; імплементації європейського законодавства з охорони довкілля; впливу військових дій на сході України на доступ до водних ресурсів для населення; ролі просвітницької роботи у збереженні водних ресурсів тощо.
Прес-конференція завершилась урочистим нагородженням переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2016.
Найбільш активні учасники конкурсу нагороджені грамотами та цінними призами від Державного агентства водних ресурсів України, серед них: М.Белік (м.Одеса), Д.Нерубащенко (м. Білгород-Дністровський Одеської області), І.Багнюк (смт Надлиманське Овідіопольського району Одеської області), Ю.Сайдель (смт Овідіополь Одеської області), М.Сайдель (смт Овідіополь Одеської області), Т.Орлова - керівник Молодіжного Водного парламенту, керівник гуртків Овідіопольської районної станції юних техніків (смт Овідіополь Одеської області), Л.Гричулевич - викладач образотворчого мистецтва Подільської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 5 (м.Подільськ Одеської області).
За активну діяльність роботи переможців конкурсу відзначило Одеське обласне управління водних ресурсів.
Цьогорічні учасники створювали свої роботи під девізом – «Віднови різноманіття прибережної смуги Дністра – зроби крок до поліпшення клімату!». Завдяки широкій інформаційній кампанії, в рамках проведення Конкурсу, молодь та громадськість краще стали розуміти вплив Дністра на клімат та важливість збереження водної артерії нашої країни.
За 8-м років проведення Конкурсу в ньому взяли участь близько 4000 учасників. Щороку учнівська та студентська молодь, представники громадськості Одеської області займають значну кількість призових місць.
 
Довідково:
Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» започаткований в рамках широкомасштабної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережемо Дністер», яка розпочалась в 2008 році за ініціативи ряду громадських організацій Одещини спільно з Львівським і Одеським обласним управлінням водного господарства.
З 2009 року до даної кампанії приєдналися державні та громадські організації Республіки Молдова, Придністров’я та семи областей України, по території яких протікає річка Дністер. Особливістю заходу є те, що він відображає транскордонний аспект взаємодії України та Молдови і відповідає Європейському вектору співпраці за басейновим принципом управління водними ресурсами. Разом з цим сам Конкурс спрямований на формування екологічної культури та світогляду молоді та покращення природоохоронної освіти й виховання мешканців басейну Дністра.