03.04.2017 12:21
 Версія для друку

Уряд вживає заходів до відновлення державних меліоративних фондів

news-image
29 березня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято постанову № 205 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем», яка затвердила механізм використання коштів державного бюджету за бюджетною програмою 2407120 «Розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем».
У 2017 році вперше з часу дії Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року передбачено виділення коштів державного бюджету на розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь.
За зазначені кошти попередньо планується реконструювати 5 насосних станцій та 1 км меліоративних каналів, що дозволить додатково зрошувати 3,9 тис. га сільськогосподарських угідь.
З метою фінансування реконструкції зрошувальних та осушувальних меліоративних систем запроваджено нову бюджетну програму з обсягом видатків 30 млн. гривень. 
Зазначена постанова сприятиме впровадженню державної політики у сфері управління водними ресурсами, спрямованої на розвиток меліорації земель та забезпечення продовольчої безпеки держави.