28.04.2017 18:58
 Версія для друку

У Держводагентстві презентовано автоматизовану інформаційно-вимірювальну систему «Прикарпаття»

news-image
 
Презентація зазначеної системи відбулася під час засідання науково-технічної ради Державного агентства водних ресурсів 28 квітня поточного року. Учасниками засідання були науковці водогосподарського спрямування, представники проектних організацій, керівники водогосподарських організацій та інші.
Наразі триває підготовка до впровадження автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи «Прикарпаття», розробленої в рамках проекту EAST AVERT. Зазначений великомасштабний міжнародний проект направлений на вдосконалення системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та інформування заінтересованих сторін про гідрометеорологічні процеси.
Враховуючи транскордонний характер основних річок регіону проблема захисту від паводків має міжнародне значення та потребує об’єднання науково-технічних потенціалів та фінансових ресурсів заінтересованих держав. Саме результатом цього об’єднання є трьохсторонній великомасштабний проект «Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями -EAST AVERT» MIS ETS 966.
Реалізація зазначеного проекту дозволить удосконалити систему інформування, попередження, прогнозування та моделювання проходження паводків у прикарпатському регіоні.
Під час жвавої дискусії, учасниками засідання було зазначено, що враховуючи природно-кліматичні особливості прикарпатського регіону питання протипаводкового захисту є беззаперечним та актуальним не тільки для місцевого населення, а і для економіки країни в цілому. Адже ліпше попередити шкідливу дію вод ніж потім ліквідовувати її наслідки. Зазначена система дозволить вийти на якісно вищий рівень протипаводкового захисту у Прикарпатті. За результатами обговорення в цілому схвалено результати проекту та прийнято рішення щодо завершення його розробки.
Разом з тим, науково-технічною радою Держводагентства розглядалися й інші актуальні питання щодо будівництва магістрального водопроводу та реконструкції очисних споруд Іванівського групового водопроводу що на Херсонщині, щодо функціонування в сучасних умовах Кілійського та Татарбунарського групових водопроводів в Одеській області, покращення екологічного стану річки Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях та ін.
На завершення, учасники засідання подякували один одному за плідну роботу науковців та представників органів вклади, яка була націлена на впровадження новітніх технологій в питаннях експлуатації водогосподарських систем, їх будівництва та управління водними ресурсами України вцілому.