06.10.2017 18:47
 Версія для друку

Щодо ситуації на Каховському водосховищі станом на 17 годину 6 жовтня 2017 року

news-image
6 жовтня 2017 року в Херсонській обласній державній адміністрації, відбулося позачергове  засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо надзвичайної події, що сталася у наслідок аварії на вантажному судні на акваторії Каховського водосховища.
У засіданні комісії взяли участь представники «Укртрансбезпеки», якими проводиться розслідування зазначеного інциденту. Зі слів представників «Укртрансбезпеки», які спілкувались з капітаном судна, на борту залишок дизельного пального становить близько 400 л. Але, фахівці «Укртрансбезпеки» та ДСНС, з метою встановлення фактичної кількості залишків пального вважають необхідним залучення спеціалістів водолазної служби.
Комісією вирішено:
  • зобов’язати власника судна відшкодувати витрати на обстеження водолазною службою обсягів фактичних залишків пального;
  • власнику судна провести роботи по підняттю судна;
  • Головному управлінню ДСНС у Херсонській області, Херсонській обласній комунальній аварійно-рятувальній службі та іншим відповідним службам відпрацювати питання з Морпортом та іншими організаціями щодо виділення додаткового обсягу сорбенту для завершення робіт по дезактивації залишків плями;
  • Каховській ГЕС, Управлінню Північно-Кримського каналу, Управлінню Головного Каховського магістрального каналу, Херсонському облводресурсів та іншим відповідним організаціям забезпечити здійснення почащеного моніторингу за розповсюдженням нафтової плями.
З метою проведення моніторингу стану поверхневих вод Каховського водосховища 6 жовтня Каховською гідрогеологічно-меліоративною експедицією Держводагентства відібрано проби на водозаборі Північно-Кримського каналу, Головного Каховського магістрального каналу, та біля села Каїри в районі затоплення вищезазначеного судна.
         Результати відібраних проб води будуть оприлюднені найближчим часом.