25.01.2017 16:38
 Версія для друку

Щодо водогосподарської ситуації на річці Кривий Торець

news-image
За дорученням Держводагентства, Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів відслідковується ситуація з можливим забрудненням річки Кривий Торець у результаті витоку забруднюючих речовин з відстійника фенольного заводу, що розташований під смт Новгородське.
Як свідчать дані моніторингу вод, спостерігається негативний вплив підприємства на стан якості води в р. Кривий Торець, нижче скиду, за вмістом фенолів. Однак, ця ситуація спостерігається протягом останніх років, і причиною є накопичення їх у ґрунті на території підприємства.
За інформацією підприємства, яке забезпечує фенольне та нафталінове коксохімічне виробництво, у 2016 році скид шламу у шламонакопичувачі не здійснювався, у зв’язку з припиненням фенольного виробництва, і реальної загрози потрапляння відходів фенольного виробництва до р. Кривий Торець немає.
Разом з тим, оскільки фенольне та нафталінове коксохімічне виробництво внесено до реєстру потенційно небезпечних об’єктів Донецької області, Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів забезпечено моніторинг якості вод річок Кривий Торець та Казенний Торець.
У разі виявлення перевищення нормативів якості для води господарського використання, водогосподарськими організаціями буде здійснено відповідне інформування органів виконавчої влади та інших заінтересованих організацій з метою вжиття необхідних заходів.