11.07.2017 19:00
 Версія для друку

Про семінар з питань управління водними ресурсами

news-image
З 4 по 6 липня 2017 року начальник управління водних ресурсів Держводагентства Ольга Лисюк взяла участь у семінарі щодо сучасних досягнень співробітництва з питань управління водними ресурсами на транскордонних водах та 12-му засіданні робочої групи з питань інтегрованого управління водними ресурсами Конвенції щодо охорони та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер, що відбулися у м. Женева, Швейцарія.
У рамках семінару обговорено, які суб’єкти, інструменти та обставини можуть допомогти ініціювати транскордонне співробітництво та формалізувати його шляхом переговорів по угодах та домовленостях. Зокрема, представники України та Республіки Молдова інформували учасників семінару про результати переговорів та ратифікацію Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. З метою реалізації положень зазначеного Договору є необхідність у координації зусиль країн у межах транскордонного басейну задля вироблення спільної стратегії дій щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами басейну Дністра.
Крім того, учасники семінару в рамках експертної дискусії поділились досвідом ініціації співробітництва в окремих басейнах та досягнення відповідного прогресу.
Представники Угорщини, Швейцарії та Комісії по р. Міконг поділились з учасниками семінару досвідом щодо переговорів з активізації діяльності в транскордонних басейнах.
У рамках неформальної та інтерактивної дискусії представлено кращі практики щодо попередження забруднення вод, співробітництва з планування управління водними ресурсами в басейнах річок та адаптації до змін клімату. Щодо розробки планів управління річковими басейнами, то учасників дискусії проінформовано про законодавчу базу, яка прийнята в Україні за останні півроку.
Учасники робочої групи обговорили стратегію щодо реалізації Водної Конвенції на глобальному рівні, робочий варіант звітності з Конвенції та програму роботи робочої групи з інтегрованого управління водними ресурсами на наступний період.