19.05.2017 17:13
 Версія для друку

Порогами Південного Бугу

news-image
19 травня 2017 року на Миколаївщині відбулися еколого-просвітницькі заходи  до Дня Південного Бугу, присвячені управлінню водними ресурсами річки Південний Буг на прикладі Мигійських порогів Первомайського району. У заходах брали участь представники водогосподарських організацій басейну, природоохоронних установ, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських, наукових організацій, представники ЗМІ, учнівська молодь та інші.
Учасниками заходів розглядалися практичні пріоритетні завдання та заходи з ефективного використання водних ресурсів, визначалися першочергові кроки щодо покращення екологічного стану річки.
У рамках відзначення Дня Південного Бугу було підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсу дитячого малюнку «Вода – джерело життя».
Завершальним етапом еколого-просвітницьких заходів була пізнавальна екскурсія по Мигійських порогах річки Південний Буг.
Довідково:
День Південного Бугу було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг у рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.
Традиційно, водогосподарники, державні і громадські організації, екологи відзначають цей день проведенням просвітницьких і практичних заходів.
Басейн Південного Бугу розташований на території семи областей – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розташований в межах нашої держави.
Довжина Південного Бугу – 806 км, площа водозбору становить 63700 км2.
Південний Буг ще і мальовничо красива річка, особливо в середній і нижній течіях зі скелястими берегами, порогами і перекатами.