20.12.2017 19:21
 Версія для друку

Михайло Хорєв: Держводагентство впроваджує європейську систему моніторингу водних ресурсів України та запускає сучасний геопортал «Водні ресурси України»

news-image
Про це та ще про низку інших важливих питань водогосподарського напрямку йшлося 20 грудня 2017 року на засіданні громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України.
Зокрема, перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв повідомив присутнім, що Держводагентство відходить від пострадянської системи моніторингу водних ресурсів України та впроваджує сучасну систему, яка була розроблена з урахуванням вимог законодавства, прийнятого в рамках апроксимації норм ЄС.
Крім того, громадськість та всіх бажаючих було запрошено на презентацію геопорталу «Водні ресурси України». Михайло Хорєв відзначив, що геопортал «Водні ресурси України» - це сучасна геоінформаційна система, яка міститиме актуальні дані основних річкових басейнів України.
Упродовж засідання учасники заходу обговорили перспективи та ризики побудови глибоководного транспортного шляху Е40. Коментували це питання Віктор Мельничук, заступник голови громадської ради при Держводагентстві та представники Мінінфраструктури. Зокрема, членами громадської ради разом із фахівцями Мінінфраструктури та Держводагентства було вирішено детальніше вивчити порушене питання та окреслити конкретні екологічні ризики від впровадження цього проекту.
Також, присутніми було обговорено питання стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища на р.Південний Буг у процесі добудови Ташлицької ГАЕС, покращення екологічного стану річки Рось та інші.