22.12.2017 21:52
 Версія для друку

Ірина Овчаренко: «Енергосервіс у водному господарстві – важливий крок до енергозбереження та модернізації обладнання»

news-image
Про це йшлося під час семінару, який проводили Голова Держводагентства Ірина Овчаренко разом з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком.
«Держводагентство – перший орган влади, який зацікавився можливостями енергосервісу» - зазначив Голова Держенергоефективності. Наголошував на перевагах енергосервісу у водогосподарській галузі, зокрема щодо використання коштів приватних інвестиційних компаній, а не бюджетних, інформував про практичні кроки, які можуть вживати водогосподарники для зацікавлення інвесторів. Детально розповідав про енергосервісні договори, які заключаються орієнтовно до 6 років. Висловлював сподівання, що на базі водогосподарських організацій реалізуються масштабні пілотні проекти. При цьому, представники Держенергоефективності обіцяли надавати водогосподарникам цілковиту підтримку та сприяння.
Ірина Овчаренко у свою чергу відзначила, що водогосподарники вже тривалий час детально і предметно займаються питаннями енергосервісу. Адже питання перекачки води насосними станціями потребує значних енергетичних затрат і водогосподарники перебувають у постійному пошуці шляхів зменшення цих затрат. І результатом є перехід від обмірковування та планування до конкретних дій. А саме, Держводагентством вже відібрані потенційні об’єкти енергосервісу. Зокрема, це комплекси споруд насосних станій водогосподарських організацій у Херсонській області. Саме на них буде відбуватися випробування енергосервісу. Висловлювала сподівання, що всі окреслені переваги енергосервісу дійсно підтвердять це на практиці.
Разом з тим, Ірина Овчаренко, від імені водогосподарників України, подякувала представникам Держенергоефективності за детально представлену інформацію під час семінару та, користуючись нагодою, привітала зі святом - Днем енергетика. 
Адже зустріч водогосподарників та фахівців з енергозбереження безпосередньо у цей день має принести беззаперечні вагомі та дієві результати.
Учасниками семінару були: керівники водогосподарських організацій Держводагентства, представники Міноборони, Держрезерву та Держзайнятості.