03.08.2017 18:41
 Версія для друку

І знову про боротьбу із синьо-зеленими водоростями

news-image
Держводагентство, предметно займаючись питаннями боротьби з «цвітінням» води, наразі проводило консультації з науковцями та провідними експертами у цій галузі.
А саме, 3 серпня 2017 року Держводагентством під головуванням заступника Голови Агентства Павла Гвозденка було організовано засіданні секції «Управління водними ресурсами» науково-технічної ради Держводагентства.
На початку засідання Олександр Немчин, професор, член Української академії наук, розповів присутнім про один з основних способів боротьби із синьо-зеленими водоростями – аерацію. Зокрема, він представив присутнім розробки компанії «Інноваційно-технологічна група»: вітроаератори, високоефективні вітро-геліо-електрогенератори. Окремо акцентував увагу, що у цих апаратах використовується не тільки енергія вітру, а й тепло атмосфери, так званий «ефект торнадо». Під час свого виступу, Олександр Немчин зазначив, що трирічний досвід випробувань в мілководних (2-3 м глибиною) водоймах малої і великої площі, забруднених синьо-зеленими водоростями, довів, що їх використання дозволяє повністю очистити водойми від синьо-зелених водоростей протягом 10-14 днів. Вітроаератори дозволяють ефективно збагачувати киснем воду за рахунок енергії вітру, чим припиняють розмноження синьо-зелених водоростей.
Наприкінці свого виступу Олександр Немчин зазначив, що основними цілями встановлення вітроаераторів є очищення від синьо-зелених водоростей та збагачення водойм киснем. Підсумовуючи, констатував, що широке впровадження даних апаратів, дасть змогу вирішити проблемне питання з синьо-зеленими водоростями.
Професор Юрій Годлевський, д.ф. в галузі економіки (Ph.D, директор ТОВ «Мультикомплексний центр», ознайомив присутніх із технологією утилізації та переробки синьо-зеленої маси водоростей. Так, за його словами, ця технологія дозволить знизити кількість ціанобактерій в екосистемі басейну Дніпра та поліпшить екологічну ситуацію в регіонах, а також допоможе розвивати і підтримувати наукові розробки в галузі відновлювальної енергетики та екології; відновити рибні запаси річок тощо.
Юрієм Годлевським також було повідомлено, що найближчим часом розпочнеться будівництво першого в Україні комплексу з утилізації та переробки синьо-зеленої маси водоростей на території м. Світловодськ (Кременчуцьке водосховище).
Наприкінці засідання, зважаючи на наявність різносторонніх пропозицій, головою секції науково-технічної ради Держводагентства Павлом Гвозденко було запропоновано створити робочу групу, яка опрацює запропоновані проекти компанії «Інноваційно-технологічна група» і ТОВ «Мультикомплексний центр» та сформує проектні пропозиції щодо подальших дій у боротьбі із синьо-зеленими водоростями.