01.08.2017 17:02
 Версія для друку

Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у серпні 2017 року

news-image
31 липня 2017 року у Держводагентстві під головуванням заступника Голови Держводагентства Павло Гвозденко відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2017 року. У заході взяли участь представники Держводагентства, Мінприроди, Держрибагентства, Держекоінспекції, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП водних шляхів «Укрводшлях», Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України», Укргідрометцентру, Дніпровського БУВР та кореспонденти телеканалів «1+1», ZIK.
На початку засідання начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру В.Бойко ознайомила присутніх із прогнозом водності Дніпра та Дністра у серпні 2017 року. Зокрема, водність Дніпра очікується 62% від норми, а Дністра 39 % від норми. Учасниками комісії були обговорені пропозиції щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у серпні 2017 року.
Заступник начальника Дніпровського БУВР І.Стрелець поінформував присутніх про якісний стан води у Дніпровському каскаді водосховищ, зокрема, що у пониззі Дніпра, нижче Каховської ГЕС, показники розчиненого кисню не нижче допустимих норм.
Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на серпень, комісією узгоджено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ, які у серпні 2017 року працюватимуть на притокових витратах (Київське, Канівське, Дніпродзержинське, Дніпровське) та економного спрацювання (Кременчуцьке та Каховське). При узгодженні режимів Держрибагентству було рекомендовано встановити постійний контроль за станом біоресурсів у водосховищах Дніпровського каскаду.
Лабораторним центрам МОЗ рекомендовано забезпечити контроль за якістю води та санітарним станом зон питних водозаборів. Про зміни якісного стану води регулярно інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу басейну Дніпра.
Згідно з гідрометеорологічною та водогосподарською обстановкою в басейні Дністра, комісією для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра було узгоджено оптимальний режим роботи Дністровського водосховища.
У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.
Наприкінці засідання учасниками були заслухані зауваження та пропозиції до проекту Правил експлуатації водосховищ Дністровського каскаду ГЕС і ГАЕС. Зокрема, було визначено, що проект зазначених Правил потребує доопрацювання.