01.09.2017 17:31
 Версія для друку

Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2017 року

news-image
31 серпня 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінрегіону, Мінагрополітики, ДСНС України, Держрибагентства, Держекоінспекції, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок» та Дніпровського БУВР.
Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у вересні 2017 року.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у вересні 2017 року очікується в середньому 445 м3/с, або 58% від норми.
Протягом серпня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 30 серпня його наповнення складає 93,3% від проектного.
З метою покращання екологічної ситуації у нижньому б’єфі Каховської ГЕС з 21 по 23 серпня збільшені середньодобові скиди з Каховського водосховища до 1000 м3/с. Для покращання якісного стану, забезпечення проточності Дніпродзержинського водосховища, недопущення загибелі водних біоресурсів та раціонального використання водних ресурсів Кременчуцька ГЕС працювала з 5:00 до 8:00 витратами не менше ніж 500 м3/с.
Вміст розчиненого кисню у воді по каскаду дніпровських водосховищ у межах норми.
Виходячи з гідрометеорологічної  і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на вересень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у                  вересні 2017 року.
 
Детальніше:
 
По Київському, Канівському, Каховському та Дніпровському водосховищах ГЕС працюють на притокових витратах.  По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює з поступовим економним спрацюванням. По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж     400 куб. м/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро.
За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу не нижче ніж 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку. ДП «Укрводшлях» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища в години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.
У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду.
За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у вересні очікується в межах 60-100 м3/с або     42% від норми.
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюється рівномірний попуск у нижній б¢єф витратами не менше ніж 110-120 м3/с.
Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.