28.12.2017 12:05
 Версія для друку

Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2018 року

news-image
27 грудня 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2018 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінрегіону, Мінагрополітики, Держрибагентства, ПрАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», ДСНС, Укргідрометцентру, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок», Дніпровського БУВР та Укрінформу.
Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у січні 2018 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у січні 2018 року.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у січні 2018 року очікується в середньому 1560 м3/с, або 172% від норми (норма січня – 906 м3/с).
Протягом грудня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 26 грудня його наповнення складає 87% від проектного.
За інформацією Дніпровського БУВР, якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ задовільний.
Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на січень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у січні 2018 року.
За інформацією Укргідрометцентру, водність р. Дністер у вхідному створі Дністровського водосховища у січні очікується в межах 240-300 м3/с, або 162% від норми.
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюється рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120 м3/с.
Режим пропуску тало-дощових і дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.
 
Детальніше:
Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок спрацювання. Станом на 1 лютого середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,40-102,30 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.
По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом січня має бути в межах 91,45-91,35 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює з поступовим спрацюванням. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 78,90-78,80 м БС.
По Кам’янському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень води має бути в межах 15,40-15,30 м БС.