28.09.2017 16:59
 Версія для друку

28 вересня 2017 року Уповноваженими Урядів України та Угорщини підписано Протокол про співпрацю на транскордонних водах

news-image
28 вересня 2017 року завершилася ХХІ нарада Уповноважених Урядів України та Угорщини у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах.
Результатом інтенсивної роботи української та угорської делегацій стало підписання Іриною Овчаренко – Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах та Петером Ковачем - Уповноваженим Уряду Угорщини з виконання Угоди між Урядом Угорської Республіки та Урядом України з питань водного господарства на прикордонних водах Протоколу ХХІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини.
Зазначеним Протоколом передбачена подальша тісна та злагоджена співпраця України та Угорщини на транскордонних водних об’єктах в дусі добросусідства та взаєморозуміння. Зокрема експертів Сторін зобов’язано визначити спільну методику та розпочати узгодження  розробки спільного водогосподарського балансу для прикордонних водотоків. Разом з тим, Сторонами вирішено провести спільний огляд заплав ділянок р. Тиса, що формують спільний держкордон і на основі результатів огляду розпочати підготовку Спільного плану управління заплавними територіями для ділянки р. Тиса. Окрім іншого, Угорською Стороною надано інформацію про проектні заявки спрямовані на врегулювання питання реабілітації Солотвинського солерудника, які планується реалізувати в рамках Дунайської Стратегії.
Підписання Протоколу ХХІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах є одним із найважливіших кроків на шляху спільної діяльності наших країн у таких напрямках співпраці як управління прикордонними водами, охорона прикордонних вод від забруднень природного та техногенного характеру, протипаводковий захист, регулювання та меліорація на прикордонних ділянках, попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій, а також у сфері обміну гідрометеорологічними та гідрогеологічними даними.
У цілому нарада пройшла в атмосфері взаєморозуміння, а всі учасники заходу були одностайні у бажанні збереження та укріплення злагоджених і ефективних українсько-угорських відносин.